Візуалізація злочинності - карта криміногенності
0

Проблема

Не зрозумілі наочно небезпеки та підвищений ризик життя в одних містах і района і вулицях порівняно з іншими. Немає даних щодо скоєних злочинів відносно окремих частин міста: районів і вулиць. Громадськість живе загальними фразами що Троєщина і Борщагівка страшні і кримінальні, хоча ніхто достеменно не знає і не знатиме, якщо не впровадити як мінімум це проект. Також міські влади не намагаються докорінно зрозуміти причини кримінальності і беззаконня. Створення такої карти допоможе боротися з чимось реальним і явним, а не з сухими цифрами.

ідея

Зібрати дані МВС щодо злочинності, правопорушень тощо і  скласти кримінальну деталізовану карту конкретного міста. Наприклад Києва. Якщо таких даних поки нема онлайн, тоді треба змусити силові органи оцифрувати свою статистику щодо локалізації правопорушень – де відуболося ( яка вулиця, місто), о котрій годині доби, і за можливістю інші чинники та факти. Завдяки системі  Google maps API (або іншому веб-двигуну) розміщувати такі дані на карті з максимально точною і релевантною візуалізацією. Збоку буде панель з опціями для ранжування даних. Наприклад вибрати район Голосіївський м. Києва, дані з пограбувань за 2012 рік. після 8 години вечора. Можна робити візуалізацію у формі появи прапорців, або тонування певних вулиць чи районів в певні кольори з відповідною насиченістю. Це допоможе побачити наочно рівень злочинності за окремими параметрами і в цілому. А також можна робити висновки для міської влади, чому саме певні вулиці чи райони більш криміногенні. Як варіант можна спробувати прокорелювати відсутність освітлення (чи його слабкість) на окремих вулицях з більшою кількістю скоєних там злочинів відносно сусідніх вулиць. Або з помітити тенденцію до тяжіння злочинів до скупчення людей – біля метро, чи навпаки до віддалених районів.

Місто може тестувати за допомогою цієї карти теорію розбитих вікон, довкільницьку кримінологію (http://en.wikipedia.org/wiki/Environmental_criminology) тощо. Це забезпечить довготривалі прибутки для міста і тривалий безпечний розвиток.

Автор

Мельник Роман Іванович
політолог

народження ідеї

просто думав, чого бракує моєму рідному місту. Плюс цікавлюся тим, що відбувається навколо. Надихнув досвід Чикаого з кримінальної картографії.

Голосуй за ідею