Інтернет-газета «Мікрорайонка»
0

Проблема

У Полтаві немає міського порталу, який би писав суто про проблеми міста, не кажучи вже про проблеми окремих мікрорайонів. Більшість новинових порталів позиціонують себе як обласні, хоча левова частка матеріалів – саме про Полтаву і більшість відвідувачів – з обласного центру. Немає ЗМІ, який би не лише описував події, а й постійно контролював виконання обіцянок міських чиновників, передвиборних програм міського голови, депутатів міської ради, не говорячи вже про обіцянки депутатів районних рад. Майже зовсім журналісти не пишуть про державні закупівлі (тендери), де багато порушень та зловживань. Немає єдиної електронної бази (способу привселюдно розказати про малі і не тільки проблеми великого міста), на якій можна було б розмістити інформацію про елементарні проблеми в мікрорайонах міста та їхнє вирішення – громадський транспорт не доїжджає до кінцевої зупинки у віддаленому мікрорайоні, кілька років не працює ліфт, велика яма на дорозі, небезпечний дитячий майданчик, відсутні пандуси для людей з обмеженими фізичними можливостями в державній чи комунальній установі тощо.

ідея

Створити локальну інтернет-газету «Мікрорайонка», що писатиме про проблеми в мікрорайонах Полтави та їхнє вирішення, подаватиме довідкову інформацію, що потрібна для повсякденного життя в цьому районі міста -години роботи та прийомів чиновників, депутатів, лікарів, газової служби, водоканалу; який депутат, дільничний міліціонер закріплений за мікрорайоном, коли він веде прийом і де; розклад руху автобусів до мікрорайонів на околицях міста; графіки безкоштовного щеплення домашніх тварин; графіки ремонту доріг, під’їздів, дахів, дитячих майданчиків; найкримінальніші райони міста тощо. Інформацію подавати у вигляді інтерактивної карти (сервіс Google Maps). Сайт складатиметься з двох частин – інтерактивної (карта) та текстової інформації (новини, повідомлення, блоги).
Один із розділів текстової частини – блоги «У нас на районі» - будь-хто може писати про новини та проблеми свого мікрорайону (депутат не веде прийом громадян; у дитсадку вимагають гроші, щоб влаштувати дитину; кілька тижнів відкритий каналізаційний люк біля школи тощо). Ще розділи – «Гроші» (аналіз держзакупівель, тендерів); «Місто майбутнього» (проекти та плани щодо зміни архітектурного обличчя міста, транспортної системи, про рішення, що матимуть важливе соціальне значення в майбутньому); «Люди» (історії людей, котрі живуть поруч) та ініші. Контент 100% авторський.

Автор

Луценко Олександр Васильович
Журналіст

народження ідеї

Людині в першу чергу цікаво про те, що відбувається поруч, по сусідству. Таким є і принцип сприйняття журналістських матеріалів – читають спочатку про себе, сусіда, а потім уже про проблеми людей, які живуть за сотні кілометрів. Вважаю, що майбутнє журналістики за інтернетом і локальними медіа (як приклад частково подібних проектів - patch.com, bg.ru, zminy-misto.com), а тому є бажання створити локальне медіа, котре стане майданчиком для вирішення елементарних «комунальних» проблем мікрорайону; місцем, де можна знайти всю довідкову інформацію про район міста; прочитати, чи виконують свої передвиборчі обіцянки депутати; на що витрачають гроші платників податків і новини про те, що відбувається по сусідству.

Голосуй за ідею