Укрправосуддя
0

Проблема

У чому основні проблеми сучасного  правосуддя? - Ніхто нічого не знає та багато недостовірної інформації. Тому основними проблемами є:
1. Адвокати та юристи спотворюють інформацію про свою компетентність та досвід роботи. Відсутні інтструменти аналізу якості їх послуг та не має у громадян можливісті мотивованого вибору захисників і представників у суді.
- адвокати розповідають про “сотні успішних справ”,
- юристконсульти говорять що “адвокат вам не потрібний”
- звичайну людину шантажують слідчи, адвокати, судді
2. Відсутність прозорості судової системи:
- судді скаржаться на “страшну завантаженість” сотні справ на тиждень треба розглянути
- неможливо переглянути дійсну статистику судів Украіни та порівняти загальну та детальну статистику судових вироків.
3. Спотворення  інформації про дійсний стан справ у судах:
- правозахисники таврують судову систему - “суди продажні, адвокати безграмотні, виправдовувальних вироків немає-бо всі наволоч”.

ідея

Завдання «Укрправосуддя» - показати, хто з адвокатів та суддів чим займається, хто з ким працює, яка реальна статистика судових рішень. Подивитися, чи є регіональні відмінності, чи є можливість автоматично виявляти «підозрілі» вироки \ рішення , чи можна виявляти «підгодованих» адвокатів і суддів.

«Укрправосуддя » дозволить вивчати судову статистику в різних розрізах, дізнатися - в яких регіонах які категорії справ популярні, де найсуворіші судді, де самі професійні адвокати, а також допоможе  юристам обгрунтовано вибирати правову позицію та ефективні засоби аргументації, грунтуючись на живих прикладах реальних судових рішень та різнобічному вивченні практики.

Ми прагнемо зробити більш предметним та прозорим обговорення  судової реформи, дати людям можливість мотивованого вибору захисників і представників, зрівняти звичайних людей і її постійних учасників - суддів і адвокатів. Для кожного адвоката на нашому сайті буде доступна статистика по його справах. Кожен суддя отримає публічно доступний список його судових рішень.

Сподіваємося, що цей проект допоможе зробити судову систему більш гуманістичною. Хороші, досвідчені, але недостатньо «розкручені» адвокати нарешті будуть оцінені по заслугах. Будь-яка людина зможе знайти собі юриста, що спеціалізується саме на його проблемі. Кожен громадянин може особисто розібратися, чим живе і дихає судова система, а журналісти можуть швидко наводити довідки.

Наша мета:
1. стимулювати адвокатів займатися справою, так як тепер складно буде розповідати про “100 справ за останні два роки” якщо їх там і поряд не стояло.
2. дати людям можливість самим подивитися - який швидше за все буде результат по його справі, на підставі статистики конкретного судді, конкретного суду, саме за такою-то категоріею (статтею), саме з таким-то адвокатом і подумати, як вони можуть змінити свою долю.
3. дати людям можливість централізовано обмінюватися досвідом взаємодії з усіма цими суддями-адвокатами.

Автор

Куланова Анастасія Олександрівна
економіст, юрист

народження ідеї

В Україні на сучасному істричному етапі склалася дуже складна ситуація, щодо правової, юридичное грамотності суспільства, що є гальмом в розвитку демократичної ,сталої, розвиненої держави. Як активний громадський діяч ,досить часто стикаюся з проблемою непрозорості судової систеи та незадоволеностю громадян цим явищем. Значний вплив на формування ідеї проекту мав нещодавно прийнятий КПК, зміни до нормативно - правових актів України ,а також позитивний досвід в цій сфері країн Східного партнерства.

Голосуй за ідею