Про конкурс

Що таке SocialBoost: Open Data

Конкурс-хакатон на тему розробки соціально-корисних веб-проектів, що функціонують на основі відкритих даних уряду. Проект складається з двох етапів: дистанційний відбір ідей та дводенний хакатон. В рамках першого етапу буде відібрано 5 ідей, що будуть запрошені для розробки на хакатоні. Одна з ідей визначається за результатами відкритого інтернет голосування на сайті socailboost.com.ua, інші п'ять — за результатами голосування жюрі конкурсу. Після хакатону буде проведено голосування жюрі для визначення переможців за результатами дводенної розробки.

Тематика проектів

Ми вітаємо всі можливі застосування відкритих даних у Ваших проектах. І в той же час пропонуємо розглянути ряд тем які точно зацікавлять жюрі і акцент на яких буде безперечною перевагою Вашого проекту.

Детальніше про тематику та приклади проектів ви можете прочитати тут.

Що таке відкриті дані?

Ініціативи Відкритого Уряду зазвичай містять 3 технологічних напрямки: відкриті дані, відкриті стандарти і відкриті технології. Однією з перших цілей глобальної ініціативи Відкритого Уряду є публікація урядових даних для громадського використання. Як правило, вважається, що урядові дані є державною власністю, і тому уряд зобов'язаний зробити їх доступними для громадського використання. 

Приклади відкритих даних: затори, дороги, сміттєзвалища, бюджети, метеодані, соціально-демографічні дані.

Для чого можна використовувати відкриті дані?

Відкриті дані зазвичай використовуються для інформування громадськості, аналізу та дослідження, залучення громадян та стимулювання розвитку суспільно корисних додатків, розроблених незалежними спільнотами. Доступ до відкритих даними повинен бути в машиночитаному форматі, не залежати від пристрою або технології, з можливістю пошуку та індексації та використання у зовнішніх додатках. Обмін інформацією у форматі PDF або Zip файлами, наприклад, не вважається істинним Open Data.

Чи містять відкриті дані особисту або конфіденційну інформацію?

Відкриті дані не містять особисту або ідентифікуючу інформацію про приватних громадян, які інакше не доступні через існуючі служби уряду. 

Призовий фонд

За результатами голосування жюрі призовий фонд отримають три команди з п'яти. В залежності від кількості набраних оцінок команди переможці посядуть на перше, друге чи третє місце:

1 місце - $3000

2 місце - $2000

3 місце - $1000

Критерії відбору проектів

Ідеї проектів, що можуть бути подані на конкурс являють собою вебсайт, або мобільний додаток, або ІКТ-розробку, що використовує масив відкритих даних. Автор ідеї має бути впевнений в отриманні/наявності даних, що необхідні для розробки проекту на хакатоні.

Крім того, жюрі будуть спиратися на наступні критерії під час фінального відбору: 

Вплив. Чи має Ваш проект реальний соціальний вплив? Чи може він змінити світ, або допомогти спільності? Чи виконкує він завдання поставлені перед хакатоном?

Інновація. Це нове рішення проблеми? Чи є аналоги? Чи вирішує проект проблему в новий спосіб?

Технічне досягнення. Чи була вирішена технічна проблема? Чи було розроблене демо-рішення за час хакатону?

Часові рамки та дедлайни

5 квітня 2013 23:59 — дедлайн подачі ідей/заявок на сайті хакатону та припинення онлайн голосування socialboost.com.ua

8 квітня — результати голосування жюрі та оголошення п'яти команд фіналістів

14-15 квітня — проведення хакатону SocialBoost: Open Data

15 квітня — презентація розробок та визначення переможців

Усім учасникам хакатону будуть запропоновані безкоштовні обіди згідно програми заходу. Крім того учасникам з інших міст ми пропонуємо безкоштовне житло у ніч з 14 на 15 квітня і компенсацию вартості проїзду (поїздом, по Україні).